Uroczysta inauguracja roku akad. 2016/17

W poniedziałek 3 października odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego. Zebranych gości, pracowników i studentów powitały dr Csilla Gizińska i dr Elżbieta Szawerdo. Słowa pozdrowienia wygłosili: Dr Iván Gyurcsík, ambasador Węgier, Johanna Birkstedt, radca minister ambasady Finlandii i Heiti Mäemees, radca ambasady Estonii. Swoją obecnością zaszczycili nas także pani konsul Węgier, Janka Fodor i attaché ds. prasy i kultury, Zsombor Zeöld.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Wyróżnienia za wyniki otrzymali absolwenci studiów I stopnia: Monika Moczulska i Łukasz Frynia.

W swoim przemówieniu JE Dr Iván Gyurcsík przypomniał postać Emánuela Korompayego, pierwszego lektora języka węgierskiego na UW, uczestnika kampanii wrześniowej 1939 roku.

Z węgierskiego tłumaczył dr Marcin Grad.

Pozdrowienia od ambasady Finlandii przekazuje pani radca minister Johanna Birkstedt, tłumaczy dr Łukasz Sommer.

Estonię reprezentuje radca ambasady Heiti Mäemees, jego pozdrowienie tłumaczy dr Anna Grzeszak.

O życiu studenckim opowiadał Rafał Hankus i Anna Homanowska.

Wykład inauguracyjny na temat rzekomej trudności języków ugrofińskich przeprowadzili dr Anna Grzeszak i dr Szymon Pawlas.

foto: Szymon Pawlas, Marcin Grad.